Гайд

23 березня, 2023

6 кроків до створення блискучої структури акаунту в Google Ads

Створити структуру облікового запису Google Ads не так страшно, як може здатися на перший погляд. Так, інтерфейс Google Ads може бути дещо складним для навігації.. Проте цей покроковий посібник допоможе вам зробити все необхідне для створення добре структурованого облікового запису. Крім того, пам'ятайте, що ця структура не є постійною і, ймовірно, буде продовжувати змінюватися і розвиватися з часом.

Illustration

Чому структура облікового запису Google Ads така важлива?

Давайте зробимо крок назад – що взагалі мається на увазі під структурою облікового запису і чому це так важливо?
Простіше кажучи, те, як ви структуруєте свій обліковий запис Google Ads, дозволить вам контролювати,
● як ви хочете, щоб ваша реклама спрацьовувала, а також ● коли і де ви хочете, щоб вона з'являлася.
Не мати добре структурованого облікового запису - це все одно, що намагатися керувати автомобілем, який неправильно сконструйований, - нещасні випадки неминучі. 
Хороша структура акаунту допоможе:

    Переконатись, що пошукові запити, за якими показуються ваші оголошення, відповідають вашій цільовій аудиторії.

    Отримувати кращі показники якості. Показник якості — це, по суті, шкала того, наскільки ви подобаєтеся Google.

    Підтримувати ваш обліковий запис організованими та здатним до оптимізації. Якщо у вашому акаунті безлад, то ваші результати, швидше за все, різко знизяться (або й ніколи не стануть можливими взагалі), а про оптимізацію для отримання кращих результатів не може бути й мови.

Тому пам'ятайте про організацію облікового запису (і власний здоровий глузд) при його структуруванні.

6 найважливіших компонентів структури облікового запису Google Ads

Важливо мати повне розуміння кожного компонента структури облікового запису, перш ніж взятись до роботи. Тому давайте швидко розглянемо основи.

  • Кампанії

    Якщо ваш обліковий запис не дуже великий, зазвичай у вас буде лише кілька рекламних кампаній, які охоплюють ширші теми. Кожна кампанія міститиме групи рекламних оголошень з ключовими словами, пов’язаними з вашими текстовими оголошеннями, які спрямовують на ваші цільові сторінки.

  • Групи оголошень

    Для кожної кампанії ви створите відповідні групи оголошень, які будуть дещо конкретнішими за кампанії. Немає рекомендованої кількості груп оголошень для кампанії. Але, наприклад, якщо ваша організація отримала Google Ad Grants, вам необхідно створити щонайменше дві групи оголошень для кожної рекламної кампанії. Це правило обов’язкове і прямо впливає на продовження дії рекламного гранту для вашої НКО. Групи оголошень містять ключові слова (рекомендовано не більше 10-20), які запускатимуть текстові оголошення (2-3 на групу оголошень), що спрямовуватимуть на релевантну цільову сторінку.

  • Artboard 21

    Ключові слова

    Ключові слова мають бути у кожній групі оголошень і є дуже важливими для керування показами вашої реклами у результатах пошуку. Коли хтось вводить текст у пошуковій строці Google, цей текст називається «пошуковим запитом», який збігається з ключовим словом, що ініціює появу оголошення у результатах пошуку. Кожне ключове слово матиме прив’язану до нього максимальну ціну за клік, тип співпадіння з пошуковим запитом та показник якості. Дуже важливо провести ретельне дослідження ключових слів з вашою темою, отримати конкретне розуміння типів співпадіння та вдосконалювати і оптимізовувати вашу стратегію ключових слів через деякий час.

  • Негативні ключові слова

    Рекламодавці часто оминають їх увагою, але їх дуже важливо налаштовувати та розвивати, щоб не витрачати гроші на нерелевантні пошукові запити. Особливо, якщо ви використовуєте ключові слова з більш широкою відповідністю та/або модифікованою широкою відповідністю, ви, швидше за все, отримаєте деякі абсолютно нерелевантні пошукові запити, які збігаються з вашими ключовими словами та оголошеннями. Продовжуйте створювати перелік таких слів і перевіряйте звіт про пошуковий запит, щоб виявляти нові негативні ключові слова.

  • Текст оголошення

    Це той текст, що з’явиться під час показу оголошення. Кожна група має містити 2-3 оголошення, які спрямовують на відповідну цільову сторінку. Важливо дотримуватися вказівок Google Ads, щоб ваші оголошення були схвалені, A/B тестувати свої оголошення з часом і справді підкреслювати переваги вашої пропозиції, щоб випередити своїх конкурентів у результатах пошуку.

  • Цільові сторінки

    Це місце призначення, куди кожне оголошення спрямовуватиме шукача (найчастіше - сторінка вашого сайту з пропозицією чи закликом до дії). Ми рекомендуємо дуже стратегічно підходити до ваших цільових сторінок, переконавшись, що кожне оголошення спрямовує на надзвичайно релевантну сторінку, яка відображає не лише ключові слова, на які ви робите ставку в цій групі, але й текст рекламного оголошення.

Тепер, коли ми розглянули основи, давайте розберемося в тому, що вам потрібно робити під час створення облікового запису. 

Підготовка до роботи: структура акаунту Google Ads та дослідження ключових слів

Крок №1: Витратьте час на вирішення, як ви хочете структурувати свій обліковий запис

Це питання виникає постійно: яка структура облікового запису є ідеальною? Насправді не існує чарівного рецепту для структурування вашого облікового запису, і успішними можуть виявитися кілька стратегій. 

Потрібна допомога з налаштуванням акаунту Google Ads?

Залишайте заявку на безкоштовну консультацію!

Спасибо!

Мы скоро с вами свяжемся

Can't send form.

Please try again later.

На щастя, є кілька різних методів, які добре працюють.
● На основі структури вашого веб-сайту. Як структурований ваш веб-сайт? Чи є у вас різні вкладки або сторінки для різних продуктів або пропозицій? Чи ви цінуєте одні сторінки з продуктами вище за інші? Якщо ваш веб-сайт добре структурований (а так має бути), тоді є сенс структурувати обліковий запис Google Ads подібним чином.● За пропонованими продуктами/послугами. Це, ймовірно, те саме, що структура вашого веб-сайту. Але подумайте про різні послуги чи пропоновані вами продукти та структуруйте свій обліковий запис подібним чином. Подивіться на різні пропозиції та вирішіть, які з них найцінніші. Витратьте деякий час на визначення ваших продуктів і вирішення, як ви хочете розподілити свій бюджет між кампаніями.● На основі місцезнаходження. Чи важливе місцезнаходження для вашої організації? Якщо важливе націлювання на певний географічний район (геотаргетинг), створіть структуру на основі цього. Наприклад, створіть кампанію в Дніпрі, щоб пропонувати вашу допомогу чи послуги тим, хто знаходиться в радіусі міста.

Звичайно, існує багато інших тактик для структурування вашого облікового запису. Але найважливіше аналізувати і удосконалювати все з часом, щоб врешті виробити раціональну структуру, якою буде легко керувати, відстежувати та оптимізувати, щоб отримати найкращі результати з часом.
Тож не поспішайте, приділіть достатньо часу, щоб обдумати різні методи структурування та вибрати той, який найкраще підходить для вашої організації. Як тільки ви вирішите, слід намітити структуру на аркуші паперу або в документі Excel, щоб отримати повне візуальне уявлення про кампанії та групи оголошень, які ви збираєтеся створювати.

Корок №2: Проведіть дослідження ключових слів

Отже, ви намалювали красиву структуру облікового запису з темами кампаній та темами груп оголошень. Тепер настав час заповнити ці групи оголошень ключовими словами. Але як вибрати, які ключові слова використовувати? 
Вам потрібно провести ретельне дослідження ключових слів, щоб переконатися, що ви обираєте ключові слова, які не занадто конкурнетні або які мають низькі показники якості чи обсяг пошуку.

Інші статті по темі:

Illustration

Якість проти кількості у Google Ad Grants
Як ефективно керувати Google Ad Grants?

Illustration

Розширені методи Google Ad GrantsЯк використати Google Ad Grants на максимум, заощадивши час?

Почніть із перегляду кожної групи оголошень і збереження їх впорядкованого списку в документі Excel. Потім скористайтеся Планувальником ключових слів Google, щоб знайти відповідні ключові слова для кожної групи оголошень. Пам’ятайте, що найкраще починати з малого, використовуючи невелику кількість ключових слів для групи оголошень (максимум 10–20). Коли у вас з’явився список ключових слів для кожної групи, настає час заглибитися в роботу та почати вибудовувати рекламний акаунт Google.

Створення першої кампанії

Крок №3: Створіть свою першу кампанію

Тепер настав час розпочати роботу та створити свою першу кампанію. Почніть з того, що має найвищий пріоритет, а потім рухайтеся далі. 
Перше, що вам потрібно зробити, це переглянути налаштування кампанії. Ця частина не складна, але рекламодавці схильні робити необережні помилки, які можуть коштувати величезної частки маркетингового бюджету. Мораль історії: будьте обережні та ретельно перевіряйте налаштування.

Ще раз перевірте наступні елементи:

  • Тип

    За замовчанням буде встановлено опцію «Пошукова мережа з можливістю показу у контекстно-медійній мережі (КМС)”. Цей варіант добре працює для певних рекламодавців, які намагаються отримати якомога більше охоплення. Але майте на увазі, що це дозволить вашим текстовим оголошенням відображатися поза пошуком, у контекстно-медійній мережі Google (тобто, на різних веб-сайтах).

Illustration
  • Розташування та мова

    Переконайтеся, що ви обираєте націлювання на відповідні для цієї кампанії регіон та мову.

  • Стратегія

    Якщо ви не хочете, щоб Google приймав рішення за вас, слід встановлювати опції вручну, щоб контролювати свій бюджет. Автоматично вказано, що Google Ads може сам обирати стратегію ставок, тож не забудьте змінити це.

Illustration
  • Artboard 17

    Ставка та бюджет за замовчуванням

    Ставка за замовчуванням – це просто максимальна вартість одного кліка по рекламі, яка буде прив’язана до кожного доданого вами ключового слова. Це можна легко змінити для кожного ключового слова - просто встановіть оптимальну для вас вартість кліка.

Крок №4: Створіть свою першу групу оголошень і текстове оголошення

Щоб ваша кампанія запрацювала належним чином, вам потрібна реклама. Як ми вже згадували, оголошення прив’язані до списку ключових слів у групі, тому перше, що нам потрібно зробити, це створити нову групу оголошень. На вкладці «Кампанії» в Google Ads ви побачите вкладку «Групи оголошень» і червону кнопку «+Група оголошень». Виберіть її та оберіть назву.

Illustration

Далі потрібно буде створити ваше перше оголошення, щоб група могла працювати. Візьміть до уваги такі поради щодо створення тексту реклами:

    Обмеження символів. Google попередить вас, коли ви перевищите ліміт символів. Проте нагадуємо, що заголовок реклами може містити два заголовки по 30 символів та один зведений рядок опису з 80 символів. Про введення URL-адреси турбуватись не потрібно, адже вона формується автоматично.

    Релевантність. Текст оголошення має відображати ключові слова та текст цільової сторінки. Якщо ви призначаєте ставку на загальне ключове слово, як-от «тенісні туфлі», а у вашому оголошенні буде написано «жіночі тенісні туфлі», то чоловіки, які здійснюють пошук, будуть збентежені й не натиснуть ваше оголошення. Чітко відображайте цільові ключові слова в рядках заголовка й опису рекламного оголошення.

    Найкращі практики. Є багато речей, які можна зробити, щоб вашу рекламу помічали більше, ніж рекламу конкурента. Наприклад, додавання спеціальних пропозицій із цифрами (люди люблять цифри), використання крапки в кінці рядка Опису 1, написання кожної літери великою і т.д.

    Дотримуйтесь інструкцій Google із затвердження реклами. Відхилення реклами точно не у ваших інтересах. Якщо це все ж сталось - нічого страшного. Проте це може негативно вплинути на продуктивність, затримати показ оголошень і, звичайно, не дуже сподобається Google (пам’ятайте, ви ХОЧЕТЕ йому подобатись).

    Скерування на найбільш релевантну цільову сторінку. В ідеалі ви вже матимете цільові сторінки, створені для кожної запущеної групи оголошень. Якщо ні, слід виділити трохи часу та ресурсів для того, щоб їх створити. Якщо цільова сторінка, на яку спрямовується шукач, не відповідає натисненому оголошенню, то ймовірність того, що він повернеться до пошуку і спричинить “відмову” від вашого сайту, дуже висока.

Детальніше про створення рекламної кампанії можна дізнатись з нашої статті. Цей гайд створений для організацій, що отримали Google Ad Grant, проте, може бути корисний для будь-кого, хто запускає рекламу своєї компанії в Google.

Illustration

Як налаштувати рекламну кампанію в Ad Grant?
Як налаштувати ефективну кампанію, яка збільшить цифрову присутність вашої організації? Цей гайд - зручна покрокова інструкція для початківців, яка допоможе у налаштуванні рекламної кампанії Google Ad Grants.

Крок №5: Додайте список релевантних ключових слів до групи оголошень

На цьому ж екрані ви побачите біле поле під назвою «Ключові слова». Сюди можна додати попередньо створений список ключових слів. Нагадуємо, що цей список має бути коротким (не більше 10-20 ключових слів) і надзвичайно релевантним тексту оголошення та цільовій сторінці, на яку спрямовуються користувачі за рекламою.
Також пам’ятайте, що за замовчанням нові ключові слова додаються із широкою відповідністю. Щоб вказати типи відповідності, використовуйте відповідні знаки пунктуації. Наприклад, використовуйте:
● лапки навколо «ключової фрази» (ключового слова з декількох слів),● дужки, щоб вказати [точну відповідність],● знаки плюс, щоб конкретизувати +модифіковані ключові слова з широкою відповідністю.

Illustration

Коли ви вже створили групу оголошень із рекламними оголошеннями та ключовими словами, якщо хочете додати більше ключових слів - перейдіть до групи оголошень на лівій бічній панелі, а потім перейдіть на вкладку «Ключові слова» та виберіть червону кнопку «+Ключове слово».

Illustration

Завершивши створення першої групи оголошень, тексту оголошень та списку ключових слів, виберіть «Зберегти та перейти до виставлення рахунків».
Вітаємо! Ви успішно створили свою першу кампанію, групу оголошень, текстові оголошення та список ключових слів, але ви ще не закінчили.

Крок №6: Створіть ще одну або дві реклами у своїй групі оголошень і налаштуйте параметри реклами

Тепер, коли у вашій першій групі оголошень усе запущено, вам потрібно створити принаймні ще одну чи дві реклами. Потрібно запустити принаймні два або три оголошення в кожній групі, щоб порівняти їх ефективність. Ваші оголошення мають бути схожими, але сформульовані дещо по-іншому. Можливо, розміщуйте заклик до дії в іншому місці або висвітлюйте різні ключові моменти в кожному оголошенні. Це дозволить вам перевірити свої оголошення та побачити, що відгукується вашій аудиторії. 
Щоб створити нове оголошення, спершу переконайтеся, що ви перебуваєте в розділі «Кампанії» свого облікового запису Google Ads. Ліворуч на сторінці виберіть групу оголошень, яку ви щойно створили, і перейдіть на вкладку оголошень. Виберіть “+Оголошення” та почніть створювати нове текстове оголошення.

Illustration

Після того, як усі ваші оголошення створено для цієї групи оголошень, перейдіть до налаштувань кампанії, вибравши кампанію на бічній панелі ліворуч, а потім вибравши налаштування. Там ви помітите «Метод показу» – він визначає, як ви хочете, щоб ваші оголошення відображалися на пошуковій сторінці. Переконайтеся, що ваші оголошення відображаються за стандартним методом, щоб не витрачати свій бюджет надто швидко протягом дня.

Illustration

Останнім параметром, який потрібно налаштувати, є «Показ реклами». Цей параметр визначає спосіб чергування ваших оголошень. Чергуйте ваші оголошення з невизначеним терміном, щоб рівномірно порівнювати їх одне з одним і бачити, який текст оголошення більше відгукувався вашій аудиторії.

Illustration

Що далі? Повторення та розвиток

Настав час все повторити. Як пояснювалося вище, вам знадобиться кілька груп оголошень на кампанію, щоб розподілити відповідні ключові слова на теми рекламної кампанії. Продовжуйте розвивати свою структуру облікового запису.
Якщо на будь-якому з описаних етапів у вас виникають складнощі і ви відчуваєте, що потребуєте допомоги, - зверніться по консультацію до фахівців CSO Digital. Наші експерти створили успішні рекламні кампанії в Google і допомогли посилити цифрову присутність безлічі компаній та організацій.

Потрібна допомога з налаштуванням акаунту чи рекламної кампанії Google Ads? Хочете посилити присутність вашої організації в Інтернеті?

Довіртесь нашим спеціалістам!
Залишайте заявку на безкоштовну консультацію.

Спасибо!

Мы скоро с вами свяжемся

Can't send form.

Please try again later.

Інші статті про Google Grant

Illustration

Допомога з Google Ad Grant

Коли краще звернутися до спеціалістів з керування грантом Google.

Illustration

Право на Google Ad Grant

Хто може отримати грант на рекламу від Google? 

Заявка на гранти Google

Найкращий посібник із подання заявки та Google Grants для НКО