Дякуємо!
Ми зв'яжемося з вами найближчим часом
Сайт некомерційних організацій фундаментально відрізняється від усіх інших. Інформаційні ресурси чи сайти магазинів потрібні людям самі собою: цікавою статтею чи необхідним товаром.— У такій моделі користувачі потрібні сайту але і сайт потрібен користувачам.Сайти некомерційних організацій не створюють вигідної пропозиції, максимум — дають цікаву інформацію про соціально важливі явища, які навряд чи стосуються звичайного громадянина безпосередньо. — Користувачі потрібні сайту набагато більше ніж сайт потрібен їм. «Продати» людям ідею набагато складніше ніж модне худі. Відповідно і підхід до створення сайту НКО повинен бути особливим.
Дана стаття — це частина нашого великого матеріалу про Створення сайту для некомерційних організацій. Тут поговоримо про дизайн для сайту НКО: основні принципи, специфіка і поради.
Слід сказати, що структура сайту запропонована нами не є принципово вірною. Якісь пункти ви можете робити окремими сторінками, інші лише як блоки окремої сторінки. Головне - розкрити кожен із пунктів, а яким саме чином, і в якій послідовності це робити, залежить від специфіки організації та вашого особистого бачення дизайну.
Головна сторінка
Це найбільш важлива сторінка сайту (на те вона і «головна»); вона як би знайомить користувача з вашою організацією. Якщо людина не зацікавиться, то вона не буде читати «блог», «місію» і т. д. Тому на головній сторінці треба коротко викласти максимум найважливішої інформації про вашу організацію.
Слід зауважити, що виконання усіх пунктів не обов'язкове. Ви можете включити усі пункти в головну сторінку чи тільки де які - головне донести важливість діяльності вашої організації.
Дивіться приклад якісної головної сторінки на відео праворуч
Структура головної сторінки:
● Зображення, яке привертає увагу до проблеми.
● Короткий опис проєкту. Бажано вигадати короткий але влучний слоган.
● Місія — коротко розкажіть про діяльність організації.
● Цілі — що організація робить для досягнення своєї місії.
● Команда — загальні риси членів організації і чому ви цим займаєтесь.
● Список партнерів — логотипи організацій або компаній які співпрацюють з вашою НКО.
● Контакти — спосіб зв’язатися з вами по телефону, e-mail, у соц. мережах.
● Форма для заповнення контактних даних користувача («щоб отримувати цікаву інформацію» — заохочувати можна по різному).
● Кнопка по якій можна швидко перейти на сторінку щоб відправити донат.
Форму для контактної інформації і кнопку донату можна тасувати по різних частинах сторінки. Зазвичай кнопок донату декілька поміж основних пунктів, а форма внизу.
Також між пунктами слід розміщувати тематичні графічні зображення. Це можуть бути зворушливі фотографії чи досягнення в цифрах а-ля «10 гектарів лісу очищено від сміття з початку року» чи привертаючий увагу список на кшталт «Кому допомагає наша організація». Опціонально можна додати пункт «Відгуки» або «Партнери».
Блог
Більш детально про даний сектор ми розповіли у окремому матеріалі але тут ми коротко розкажемо яким повинен бути «блог».
Регулярно публікуйте цікаві матеріали та новини із галузі в якій оперує ваша організація. Це додатково зацікавить нових користувачів та залучить аудиторію постійних відвідувачів сайту. Новини також будуть корисні для безкоштовного просування від Google, який буде показувати ваші статті у своїй стрічці новин, що залучить нових користувачів.
Місія
Комплексно розкажіть про місію вашої організації. Вкажіть на проблему, її причини та негативні наслідки використовуючи наукові матеріали і статистику. Опишіть як саме ваша організація вирішує дане питання на практиці: які методи використовує, які ресурси їй для цього необхідні та чому.
Детальна інформація про проблему покаже вашу обізнаність та приверне більше уваги у читача, якщо вона буде обгрутнована з посиланнями на авторитетні джерела. Постановка конкретних задач та детальний опис шляхів до їх виконання — це прозорість, яка піднімає рівень довіри читача.
Про нас
Стандартний пункт практично любого сайту. Розкажіть історію своєї організації: чому ви вирішили цим займатися, як прийшли до того, що маєте зараз та коротко про ключових членів або про якості які вас об’єднують загалом.
Буде круто, якщо ви зробите віконця з фотографіями членів організації та їх короткою характеристикою. Це повисить рівень довіри до вас.
Дуже важлива відвертість та демонстрація ваших світлих намірів читачу адже від його довіри буде прямо залежати бажання допомогти вам.
Контакти
«Відкритість» організації зобов’язує бути в контакті з користувачами. У даному розділі слід вказати активні номери телефонів, e-mail, посилання на соціальні мережі та бажано ваше місцезнаходження на карті. Таким чином ви показуєте відкритість і що вам нічого приховувати.
Відгуки і сертифікати
Зробіть окремий розділ де прикладений позитивний фідбек від щасливих людей, яким ви допомогли. Це можуть бути як відео, так і кейси або просто листи від громадян.
Також буте корисно опублікувати різноманітні сертифікати і офіційні листи подяки, якщо у вас такі є. Сюди ж можна прикласти список партнерів вашої організації.
Банер для пожертв
До даного елементу сайту слід підійти найбільш креативно адже він буде на всіх сторінках. Банери бувають різні: анімовані, з вибором розміру пожерти та видом донату, з відліком до якоїсь події і т. д. Підбирайте на ваш смак, головне – він повинен привертати увагу.
Також додайте спливаючі вікна з призовом до пожертви або з інформацією про якийсь майбутній захід з каунтером. Але не перестарайтесь — велика кількість спливаючих вікон може відлякувати користувачів.
Віджети
Головним віджетом для сайтів НКО є банер для пожертви, але є і інші. Найбільш популярні — це віджети зворотного зв’язку, натиснувши на які можна подзвонити менеджеру або відкрити чат та задати питання текстом. Для НКО це не дуже обов’язковий пункт але якщо організація велика, то зайвим не буде.
Меню
На сайті некомерційних організацій слід тримати відкрите меню, щоб усі пункти були на виду у читача. На великих сайтах, наприклад магазинів, меню сховане і відкривається по натисканню кнопки. Таке рішення зумовлене великою кількістю пунктів в меню, які будуть зайвими у і так перевантаженому інтерфейсі.
У НКО зазвичай сайти невеликі та пунктів меню на них мало, тому слід тримати його відкритим, що збільшить вірогідність переходу користувача на різні сторінки. Зазвичай відкрите меню оформлюють у вигляді горизонтальної панелі.
Контент повинен бути максимально «френдлі»
Навіть якщо ви допомагаєте важко пораненим чи жертвам домашнього насилля не треба показувати шокуючі зображення. Треба донести важливість вашої діяльності але не переходити межу, щоб не відштовхнути користувача — він повинен проникнутися вашою проблемою але почувати себе комфортно.
Додайте переконливу інформацію
Слова про небезпечність проблеми, яку вирішує ваша організація можуть бути правдивими але вони нічого не варті без фактів. Для посилення тексту та більшої переконливості додайте статистику із перевірених джерел (і посилання на них).
Також буде корисно додати інформацію про те яку користь приносить ваша організація. Якщо є статистика — добре, нема — просто відзвітуйте про об’єм виконаної роботи на даний момент.
Особливо переконливим буде додати спеціальний розділ з вашими цілями та досягненнями. Люди зможуть бачити які задачі у вас заплановані, а які вже виконані. Також, що вам потрібно для їх виконання і як ви плануєте досягати свої цілі. Прозорість — це дуже важливий елемент для довіри користувачів.
Простий дизайн
Говорити «мовою дизайну» важко але основи опанувати можна. Ваша ціль розчулити користувача і звернути його увагу на важливі соціальні проблеми. Тому дизайн повинен бути максимально дружнім, лаконічним і з простою навігацією.
Простота — це ключова деталь. Якщо користувач зацікавиться проблемою але йому буде важко розібратися в тому як вам допомогти і він просто піде — це буде безглуздою помилкою дизайнера.
Оптимізація
Не полініться і ретельно протестуйте сайт. Усі кнопки і сторінки повинні працювати як потрібно і швидко завантажуватись навіть на калькуляторі. Втрачати потенційного донатера через те, що він занадто довго ждав доки сторінка прогрузиться чи кнопка пожертвування не працювала теж неприпустимо. Також важливо оптимізувати сайт для роботи на мобільних пристроях.
Менше слів
Якщо ви некомерційна організація, то скоріш за все займаєтесь соціально важливими справами. Вони вас турбують і вам є багато чого сказати. Але читачу усі деталі не цікаві, йому головне узнати головне — без зайвих деталей. Тому важливо на головній сторінці писати коротко і по ділу, а для більш розгорнутої інформації є блог.
Заклики до дії
«Клянчити» гроші не дуже приємно але треба. Додайте на кожну сторінку клікабельні банери з призовом до дії, натиснувши на які можна пожертвувати гроші на вашу користь. Розмістіть банери щоб вони не заважали читати контент але й привертали увагу.
Google Ad Grants
У Google є програма для безкоштовної реклами для некомерційних організацій. Компанія надає грант на просування сайту у пошуку на суму $10 000/місяць. Це значна підтримка для любої організації, а отримати грант дуже просто. Для цього достатньо адаптувати сайт під вимоги Google, що включає:● інформація про місію організації;● якісна оптимізація;● захищений протокол https;● тільки робочі посилання;● блок зі статтями некомерційного посилу;● регулярно оновлюваний блог;● користь для суспільства;● відсутність реклами, яка не пов’язана зі сферою діяльності організації.Більш детальна стаття про Google Ad Grants також є у нас на сайті.
Інші кейси ЦТ ОГС
Цифровізація плодовоовочевої галузі
Чат-бот для ГО "Земля Таврії": цифрова трансформація плодовоовочевої галузі.