Стаття

28 січня, 2024

Соціальне підприємництво в умовах війни – Кейс ГО «Крок допомоги» 

Illustration

Крок допомоги – це зразковий приклад соціального підприємництва в Україні. Компанія Black Bay за допомогою CSO Digital створила соціальний проєкт «Крок допомоги», суть якого забезпечення ВПО та солдат на фронті якісним взуттям.

Про клієнта

До нас звернувся відомий Український виробник взуття Black Bay Shoes з метою створення соціальної ініціативи на основі діяльності компанії. Власники Black Bay і раніше займалися благодійністю використовуючи свої ресурси – надавали бійцям на фронті взуття та одяг. Але з часом масштаби допомоги росли, тож власники прийняли рішення створити окремий проєкт, який буде займатися виключно благодійністю.

Вислухавши клієнта та проаналізувавши ресурси компанії ми запропонували створити соціальний проєкт, який буде приносити користь суспільству та підкреслить спеціалізацію підприємства. Так родилася концепція проєкту «Крок допомоги».

Illustration

Механіка проєкту «Крок допомоги»

Проєкт працює по принципу «1+1» - якщо людина хоче допомогти проєкту вона може купити пару взуття для себе з націнкою, на яку «Крок допомоги» створить пару тактичного взуття для солдата та відправить йому в зону бойових дій.

Концепція залучення коштів для благодійності, коли громадяни просто перечислюють кошти організаціям застаріла. Сучасні тенденції показують, що люди набагато активніше донатять, якщо отримують щось взамін чи мають фізичне втілення своєї допомоги.

Таким чином було створено концепцію «1+1», де люди будуть розуміти, що купивши пару взуття у «Крок допомоги», один солдат на полі бою буде виконувати бойові задачі у якісному тактичному взутті і йому буде легше захищати нашу країну.

Також ми приділили увагу впізнаваності бренду. Ми розробили унікальний логотип, який імплементували в дизайн взуття, щоб його власники виділялись у натовпі та поширювали бренд, що збільшить масштаби допомоги нашим бійцям.

Illustration
Illustration

Цілі роботи над проєктом:

  Розробка концепції і модельного ряду

  Розрахунок кінцевої вартості взуття, для покриття собівартості двох пар: цивільної та тактичної

  windowClickCreated with Sketch.

  Розробка сайту зі стильним та функціональним дизайном

  87 - Content (Solid)Created with Sketch.

  Наповнення сайту контентом

  Подача заявки Google Ad Grants

Розробка модельного ряду

Щоб концепція «1+1» працювала, потрібно ретельно продумати модельний ряд та ціноутворення, адже тут «кожна копійка на рахунку», а також взуття повинно задовольняти потреби споживачів. Спільними зусиллями з Black Bay Shoes ми проаналізували ринок, підібрали матеріали та розробили моделі, які зможуть по середній ринковій ціні окупати додаткову пару взуття для військового. Таке «диво» стало можливим завдяки власному виробництву та залученості спеціалістів Black Bay Shoes, для яких в пріоритеті допомога військовим, а не прибуток.

Також важливою частиною дизайну стала розробка спеціальної айдентики, яка б вирізняла володарів взуття серед натовпу і таким чином слугувала додатковою рекламою проєкту. Дана мета втілилась у лаконічне рішення у вигляді патчів з унікальним дизайном, які привертають увагу та показують, що власник піклується своїх співгромадян.

Illustration

Розробка сайту

Робота почалась з розробки унікального та приємного дизайну, який відображатиме патріотичність та фокус на допомозі військовим. Ключовий посил був втілений в логотипі: силует соняшника - це символ звільнених територій на півдні, за якими послідкують інші, наразі окуповані міста та села, і «Крок допомоги» надає військовим ресурси для досягнення цієї мети.

Після ухвалення дизайну, наш розробник Дар’я приступила до створення сайту на WordPress з необхідним функціоналом: підключенням платіжних систем, галереєю товарів, формами для донатерів та військових і блогом.

На сайті є форма, де військові можуть вказати свої дані та бажану пару взуття. Таким чином солдат може просто та швидко отримати підтримку від «Крок допомоги».

Illustration

Масштабування проєкту

Ми запропонували команді «Крок допомоги», з часом розширити масштаби діяльності на інші вразливі групи населення: дітей сиріт, людей з інвалідністю, внутрішньо переміщених осіб та громадян похилого віку. Команда «Крок допомоги» підтримала ідею і коли ресурси організації збільшаться, вони розширять сферу діяльності

Просування

Так як наша організація спеціалізується на Google Ad Grants ми вирішили подати заявку на отримання гранту. У рамках подачі заявки, ми допомогли оформити офіційний статус неприбуткової організації, дотримались усіх вимог до сайту та довели проєкт до отримання гранту. Google Ad Grants - це $10 000 щомісячно на контекстну рекламу у пошуковій системі, детально про грант читайте за посиланням.

На цьому шляхи CSO Digital та «Крок допомоги» розійшлися. Клієнт залишився задоволений роботою, а ми отримали чудовий кейс розробки проєкту соціального підприємництва з нуля.

Бажаємо ГО «Крок допомоги» успіхів та дякуємо за їх завзятість та ініціативність у допомозі нашим військовим. Було справжнім задоволенням працювати з такими людьми, це надихає на нові звершення для приближення спільної перемоги.

Бажаєте отримати просування від Google Ad Grants для вашої організації?

Залишайте заявку на безкоштовну консультацію наших спеціалістів!

Спасибо!

Мы скоро с вами свяжемся

Can't send form.

Please try again later.

Інші кейси ЦТ ОГС

Illustration

Digital-ізація волонтерствау Дніпрі

Соцмережі, сайт, Вікіпедія, інтернет-магазин та грант на рекламу для Штабу волонтерів Дніпра.

Illustration

Вихід у Web ПО GFAS

Розробка сайту та грант на рекламу для Пацієнтської організації GFAS.

Illustration

Цифровізація плодовоовочевої галузі

Чат-бот для ГО "Земля Таврії": цифрова трансформація плодовоовочевої галузі.