Дякуємо!
Ми зв'яжемося з вами найближчим часом
Соціальні мережі та месенджери — це основні платформи де люди проводять свій вільний час в інтернеті. В соцмережах люди почувають себе комфортно і така атмосфера є найбільш вдалою щоб користувач проникнувся діяльністю вашої організації.
Саме тому некомерційним організаціям важливо робити інтеграції із соціальними мережами та схожими платформами і зараз ми розкажемо про бенефіти від інтеграції соцмереж, наведемо характеристику найбільш популярних платформ та надамо декілька дієвих порад.
У соціальних мережах значно простіше просувати вашу організацію. Якщо у НКО тільки сайт, то єдина надія підвищення просування — це реклама у пошуковій видачі чи потрапляння статей блогу у рекомендації. У соціальних мережах більш просунуті алгоритми, які поширюють навіть невеликі аккаунти чи канали. Головне — це створювати унікальний і цікавий контент.
Деякі соціальні мережі слугують не тільки інструментом поширення інформації але й збору донатів. Наприклад у сторіс Іnstagram можна вставити кнопку для переходу на сторінку для пожертви, а в Facebook можна додати кнопку «Пожертвувати» на свою сторінку.
У соцмережах людям простіше донатити і простіше поширювати ваші сторіс та пости. Таким чином сторіс з посиланням на донат може стати частиною якогось флешмобу і його побачать тисячі тисяч людей.
Соціальні мережі дозволяють тримати більш тісний контакт з аудиторією. Вони будуть кожен день бачити ваші дописи, сторіс, а у каналах месенджерів їм навіть буде приходити повідомлення про новий пост.
Тісний контакт також дає більш чіткий та швидкий зворотній зв’язок. Ви миттєво будете бачити настрій аудиторії з приводу вашої діяльності. Ви зможете проводити опитування чи відповідати на питання у форматі Q&A.
Аудиторія соціальних мереж більш активна, що дозволяє збирати більше даних. Відповідно і інструменти моніторингу та аналітики можуть дати набагато більше інформації про вашу ЦА.
Молодь більш активно виступає за соціальні ініціативи та саме молодь складає більшість користувачів соціальних мереж. Саме тому для некомерційних організацій дуже важливо проповідувати на молоду аудиторію.
Залежно від цільової аудиторії, ваших ресурсів та цілей треба обирати різні платформи:
Вік найбільш активної аудиторії: від 18 до 34 років. Мережа орієнтована на фотографії, що слід враховувати при створенні контент-плану. Зазвичай просування не обходиться без прямої плати платформі за рекламу. Але аудиторія тут досить платоспроможна, а отже реклама доцільна.
Вік найбільш активної аудиторії: від 16 до 24 років. Мережа орієнтована на відео-контент, створення якого займає значно більше часу але в TikTok значно простіше потрапити в тренди, тому просування більш ефективне без плати за рекламу платформі.
Найпопулярніша соцмережа на планеті, активні користувачі різного віку, але в нашому регіоні це від 25-30 років. Контент переважно текстовий, а тому його створення не займає багато часу. Просування аналогічно Іnstagram — без реклами платформи буде тяжко.
Вік також різний але найбільш активна саме молода аудиторія: від 16 до 35 років. Контент переважно текстовий, просування вкрай важке — лише купівля реклами у інших каналів. Telegram ідеальний для поширення інформації для уже сформованої аудиторії, якій цікава ваша діяльність та побудови більш тісної взаємодії — загальний чат щоб учасники спільноти спілкувалися між собою.
Популярна платформа з різною аудиторією. Створення контенту найбільш ресурсномістке але по-своєму вигідне. На платформі вкрай дружелюбні алгоритми просування тому навіть непопулярний канал може потрапити у рекомендації. Підходить для великих організацій з великими ресурсами.
Профіль – це обличчя організації тому до оформлення слід ставитись як можна відповідальніше. Основна інформація, яку потрібно вказати:
Важливо щоб стиль підхід до оформлення та вказана інформація була однаковою в усіх соцмережах. Також радимо використовувати емодзі для привернення уваги.
Створюйте контент, який буде викликати активність. Соцмережі надають багато функцій для фідбеку: коментарі, лайки, репости і т. д. Але контент повинен спонукати до активності – держіть це в голові при створенні матеріалів. Ідеї для постів:
У кожному пості робіть заклик до дії – донату чи переходу на інші соцмережі. Для стимуляції останнього можна робити унікальний контент для кожної платформи.
Коли публікувати
Для зручності, раз в місяць створюйте контент-план. Таким чином ви витрачатимете значно менше часу на написання кожного окремого матеріалу та будете більш комплексно бачити наповнення сайту та зможете планувати результати.
Використовуйте комплексний підхід
Не ведіть кожну соціальну мережу окремо. Просування повинно працювати в комплексі – переганяйте трафік поміж платформами.
Наприклад, якщо користувач зацікавився вами у TikTok, то перегоніть його в Instagram (закликами до дії, унікальним контентом та інтеграцією в аккаунт). В Instagram можна розмістити більше інформації у профілі та більше посилань через сервіси на кшталт Linktree: на сайт, Telegram-канал, Facebook і т. д.
Тип контенту на різних платформах відрізняється, тому переганяючи трафік ви підвищите шанси зацікавлення кожного окремого користувача.
Слідкуйте за статистикою
Відстежуйте статистику щоб краще розуміти свою аудиторію та корегуйте напрям створення нового контенту у відповідний бік. Сервісів для збору аналітичних даних десятки. Загалом вони надають таку інформацію як:
Також читайте
Цифровізація плодовоовочевої галузі
Чат-бот для ГО "Земля Таврії": цифрова трансформація плодовоовочевої галузі.