Стаття

7 жовтня, 2023

Інтеграція соцмереж для НКО

Соціальні мережі та месенджери — це основні платформи де люди проводять свій вільний час в інтернеті. В соцмережах люди почувають себе комфортно і така атмосфера є найбільш вдалою щоб користувач проникнувся діяльністю вашої організації.

Саме тому некомерційним організаціям важливо робити інтеграції із соціальними мережами та схожими платформами і зараз ми розкажемо про бенефіти від інтеграції соцмереж, наведемо характеристику найбільш популярних платформ та надамо декілька дієвих порад.

Illustration

Навіщо інтегрувати соцмережі

Залучення уваги

У соціальних мережах значно простіше просувати вашу організацію. Якщо у НКО тільки сайт, то єдина надія підвищення просування — це реклама у пошуковій видачі чи потрапляння статей блогу у рекомендації. У соціальних мережах більш просунуті алгоритми, які поширюють навіть невеликі аккаунти чи канали. Головне — це створювати унікальний і цікавий контент.

Вбудовані інструменти для пожертв

Деякі соціальні мережі слугують не тільки інструментом поширення інформації але й збору донатів. Наприклад у сторіс Іnstagram можна вставити кнопку для переходу на сторінку для пожертви, а в Facebook можна додати кнопку «Пожертвувати» на свою сторінку.

У соцмережах людям простіше донатити і простіше поширювати ваші сторіс та пости. Таким чином сторіс з посиланням на донат може стати частиною якогось флешмобу і його побачать тисячі тисяч людей.

Контакт з аудиторією

Соціальні мережі дозволяють тримати більш тісний контакт з аудиторією. Вони будуть кожен день бачити ваші дописи, сторіс, а у каналах месенджерів їм навіть буде приходити повідомлення про новий пост.

Тісний контакт також дає більш чіткий та швидкий зворотній зв’язок. Ви миттєво будете бачити настрій аудиторії з приводу вашої діяльності. Ви зможете проводити опитування чи відповідати на питання у форматі Q&A.

Моніторинг та аналітика

Аудиторія соціальних мереж більш активна, що дозволяє збирати більше даних. Відповідно і інструменти моніторингу та аналітики можуть дати набагато більше інформації про вашу ЦА.

Молода аудиторія

Молодь більш активно виступає за соціальні ініціативи та саме молодь складає більшість користувачів соціальних мереж. Саме тому для некомерційних організацій дуже важливо проповідувати на молоду аудиторію.

Огляд популярних платформ

Залежно від цільової аудиторії, ваших ресурсів та цілей треба обирати різні платформи:

 • icon

  Instagram

  Вік найбільш активної аудиторії: від 18 до 34 років. Мережа орієнтована на фотографії, що слід враховувати при створенні контент-плану. Зазвичай просування не обходиться без прямої плати платформі за рекламу. Але аудиторія тут досить платоспроможна, а отже реклама доцільна.

 • icon

  TikTok

  Вік найбільш активної аудиторії: від 16 до 24 років. Мережа орієнтована на відео-контент, створення якого займає значно більше часу але в TikTok значно простіше потрапити в тренди, тому просування більш ефективне без плати за рекламу платформі.

 • icon

  Facebook

  Найпопулярніша соцмережа на планеті, активні користувачі різного віку, але в нашому регіоні це від 25-30 років. Контент переважно текстовий, а тому його створення не займає багато часу. Просування аналогічно Іnstagram — без реклами платформи буде тяжко.

 • icon

  Telegram

  Вік також різний але найбільш активна саме молода аудиторія: від 16 до 35 років. Контент переважно текстовий, просування вкрай важке — лише купівля реклами у інших каналів. Telegram ідеальний для поширення інформації для уже сформованої аудиторії, якій цікава ваша діяльність та побудови більш тісної взаємодії — загальний чат щоб учасники спільноти спілкувалися між собою.

 • icon

  YouTube 

  Популярна платформа з різною аудиторією. Створення контенту найбільш ресурсномістке але по-своєму вигідне. На платформі вкрай дружелюбні алгоритми просування тому навіть непопулярний канал може потрапити у рекомендації. Підходить для великих організацій з великими ресурсами.

Як інтегрувати соцмережі у НКО

Як заповняти профіль

Профіль – це обличчя організації тому до оформлення слід ставитись як можна відповідальніше. Основна інформація, яку потрібно вказати:

  icon
  Логотип організації.
  icon
  Назва.
  icon
  Коротка інформація чи слоган.
  icon
  Вид діяльності.
  icon
  Посилання на сайт чи сторінку з посиланнями на інші соцмережі та сайти.
  icon
  Місцезнаходження.

Важливо щоб стиль підхід до оформлення та вказана інформація була однаковою в усіх соцмережах. Також радимо використовувати емодзі для привернення уваги.

Illustration

Що публікувати 

Створюйте контент, який буде викликати активність. Соцмережі надають багато функцій для фідбеку: коментарі, лайки, репости і т. д. Але контент повинен спонукати до активності – держіть це в голові при створенні матеріалів. Ідеї для постів:

  Кампанії для збору коштів.
  Фотографії та розповіді зсередини: про робітників, свята в офісі та деталі діяльності організації.
  Звіти про вашу діяльність.
  Новини організації: нові співробітники, партнери, заходи. 
  Новини зі сфери діяльності НКО.

У кожному пості робіть заклик до дії – донату чи переходу на інші соцмережі. Для стимуляції останнього можна робити унікальний контент для кожної платформи.

Illustration

Коли публікувати

Для зручності, раз в місяць створюйте контент-план. Таким чином ви витрачатимете значно менше часу на написання кожного окремого матеріалу та будете більш комплексно бачити наповнення сайту та зможете планувати результати.

Використовуйте комплексний підхід

Не ведіть кожну соціальну мережу окремо. Просування повинно працювати в комплексі – переганяйте трафік поміж платформами.

Наприклад, якщо користувач зацікавився вами у TikTok, то перегоніть його в Instagram (закликами до дії, унікальним контентом та інтеграцією в аккаунт). В Instagram можна розмістити більше інформації у профілі та більше посилань через сервіси на кшталт Linktree: на сайт, Telegram-канал, Facebook і т. д.

Тип контенту на різних платформах відрізняється, тому переганяючи трафік ви підвищите шанси зацікавлення кожного окремого користувача.

Illustration

Слідкуйте за статистикою

Відстежуйте статистику щоб краще розуміти свою аудиторію та корегуйте напрям створення нового контенту у відповідний бік. Сервісів для збору аналітичних даних десятки. Загалом вони надають таку інформацію як:

  Кількість лайків, репостів, коментарів і т. д. (залежить від платформи).
  Час коли користувач взаємодіяв з вами.
  Час утримання користувача.
  Демографічні дані.
  Охоплення та рівень залучення кожної окремої публікації.

Бажаєте отримати рекламний грант від Google Ad Grants для вашої організації?

Залишайте заявку на безкоштовну консультацію наших спеціалістів!

Thank you!

We will contact you shortly

Can't send form.

Please try again later.

Також читайте

Illustration

Оптимізація сайту Fight For Rights

Адаптація сайту ГО для ухвалення допомоги від Google Ad Grants

Illustration

Цифровізація плодовоовочевої галузі

Чат-бот для ГО "Земля Таврії": цифрова трансформація плодовоовочевої галузі.