Стаття

21 жовтня, 2023

Чому некомерційним організаціям потрібен блог

Блог — це корисний, однак і затратний елемент сайту. «Головну сторінку», «Про нас», «Наша Місія» і т. д. можна написати один раз і забути. Блог потрібно вести регулярно та дотримуючись правил SEO.

Але преваги в ведення блогу перекривають затрати і зараз ми розкажемо, які бенефіти несе собою блог, які правила його ведення та надамо корисні рекомендації.

blog

Навіщо сайту блог?

А ось навіщо:

Залучення органічного трафіку

Правильно оптимізовані статті блогу ефективно збирають органічний трафік та сформувати постійну базу користувачів, які цікавляться сферою діяльності вашої організації.

Також новий та регулярно оновлюваний контент залучає більше користувачів, бо алгоритми Google активніше просуває саме найбільш актуальні матеріали.

Утримання активної бази користувачів

Регулярний контент дозволяє сформувати активну базу зацікавлених користувачів, які будуть підтримувати вашу організацію. Також нові матеріали будуть створювати картину активності організації, що викликає більшу довіру у донатерів.

Краще розуміння сфери своєї діяльності

Якщо ви маєте свою некомерційну організацію, то звісно добре розбираєтеся на ділі, в якому вона оперує. Але всього знати неможливо і регулярне ведення блогу стимулює зацікавлення тенденціями у профільній сфері організації та більш глибоке пізнання уже існуючої інформації, статистики і т. д.

У команді CSO Digital працюють професіонали з немалим досвідом але готуючись до написання даних статей ми нерідко пізнаємо щось нове та успішно використовуємо ці знання у наших проєктах.

Підвищує авторитетність

Грамотно подана інформація зацікавить навіть найпримхливішого читача. Цікаві статті на вузькоспеціальні теми підвищують ваш авторитет в очах користувачів. Показавши, що ви розбираєтесь у сфері діяльності вашої організації, ви збільшите рівень довіри користувачів.

Формування спільноти

Цікавий контент не тільки збільшує кількість користувачів, але й формує зацікавленість, що у свою чергу підвищує активність аудиторії. Люди обмінюються думками в коментарях та активно обговорюють тему чергової статті.

Також залученість аудиторії підвищують статті, що розповідають про «закулісні» деталі вашої організації. Опишіть свій звичайний робочий день, розкажіть про співробітників та не соромтеся бути справжніми — люди люблять щирість.

Демонстрація вкладу аудиторії

В блозі ви можете розповідати не тільки новини із вашої сфери але й новини про конкретно вашу організацію. Розповідайте про ваші справи та звітуйте про те, як ви розпоряджаєтесь пожертвами користувачів. Це зміцнить довіру аудиторії та залучить нові донати.

Проміжні висновки

Ми визначили, що блог — це дуже корисний інструмент для просування блогу. Саме час дізнатися як вести його правильно.

Як вести блог сайту НКО

Проаналізуйте аудиторію

Аналіз інтересів аудиторії — це ключова деталь планування блогу. Зазвичай у блозі НКО пишуть новини та пізнавальні матеріали на тему діяльності організації, що і цікавить аудиторію.

Але є сенс проаналізувати інтереси вашої аудиторії та писати суміжні матеріали, які також можуть зацікавити користувачів не стосуючись діяльності вашої НКО напряму.

Наприклад: якщо ваша організація фокусується на проблемах екології, то окрім робіт на тему забруднення довкілля напишіть про політичну сторону питання та психологію населення.

Зробіть план і шаблон

Першим ділом розробіть контент-план та шаблон статей. Дані поради допоможуть значно економити час: кожен раз приступаючи до написання нового матеріалу, ви відразу матимете тему та шаблон для оформлення.

Робіть різний контент

Фокус тільки на новинах або тільки на аналітичних статтях — це скучно та приносить менше трафіку. Якась частина користувачів зацікавиться сайтом через актуальні новини зі сфери, інша — через глибокі пізнавальні статті. Тому слід привертати різну аудиторію.

Список ймовірних тем для блогу НКО:

  read

  Новини — залучать людей через рекомендації в стрічці новин браузера.

  Звіти про діяльність організації — підвищують довіру аудиторії.

  Великі аналітичні матеріали — залучать людей, які глибоко цікавляться темою.

  11

  Інтерв’ю з людьми даної галузі — також будуть цікаві користувачам, які поглиблено вивчають сферу діяльності НКО.

  Цікаві історії про роботу вашої організації та її членів — підвищать рівень довіри та встановлять більш тісний контакт з аудиторією.

Оптимізація

Блог НКО — це частина сайту, а будь-який сайт і будь-яка його частина повинні бути оптимізованими для пошукових систем і просто коректно працювати. З оптимізацією сайту допоможе окремий спеціаліст, а для перевірки текстів існують спеціальні сервіси на кшталт 1text.com чи copywritely.com.

Більш детально тему SEO ми розкрили в окремому матеріалі — радимо ознайомитися.

Не нехтуйте закликами до дії та банерами

Розміщуйте в кожному тексті декілька закликів до дії. Вони можуть бути різними: заклик до донату, перехід на інші статті та будь-які інші сторінки, які потрібно просунути.

Також активно використовуйте банери та спливаючі вікна. Але не перестарайтесь — текст повинен читатися без перешкод.

Частково тему розміщення банерів та віджетів ми розкрили в окремому матеріалі про дизайн сайту НКО.

Отримуйте фідбек

Блок з коментарями під записами блогу має відразу дві переваги:

1. Можливість вираження своєї думки підвищує активність та залученість аудиторії.

Приклад:Людина залишила коментар, їй відповіли, зав’язалась дискусія, інші користувачі теж підключилися і ваша НКО відклалася у них в голові.

2. Ви зможете підвищувати якість контент за рахунок фідбеку.

Робіть відеоматеріали

Відеопродакшн значно більш ресурсоємний ніж написання текстів. Але якщо у вас є можливість випускати відеоконтент, то це буде корисно для просування вашої НКО.

Почніть з малого — записуйте невеликі «лайввідео» про роботу вашої організації на звичайний телефон. Монтувати відео теж можна на смартфоні. «Живість» картинки та інтерес до внутрішніх деталей вашої діяльності підкупає аудиторію і вона буде дивитися навіть непрофесійні відео.

Розширюйте блог за межі сайту

Більшу частину находження в інтернеті користувачі проводять в соціальних мережах та месенджерах і це варто використовувати. Викладайте скорочені версії матеріалів блогу у вигляді постів.

Більш детально про інтеграцію соціальних мереж для НКО читайте у спеціальному матеріалі на дану тему.

Бажаєте отримати рекламний грант від Google Ad Grants для вашої організації?

Залишайте заявку на безкоштовну консультацію наших спеціалістів!

Спасибо!

Мы скоро с вами свяжемся

Can't send form.

Please try again later.

Також читайте

Illustration

Інтеграція соцмереж для НКО

Які соцмережі обрати для НКО та як проводити інтеграцію.

Illustration

SEO для некомерційних організацій.

Розказуємо чому SEO таке важлива для некомерційних організацій.