Thank you!
We will contact you shortly
Блог — це корисний, однак і затратний елемент сайту. «Головну сторінку», «Про нас», «Наша Місія» і т. д. можна написати один раз і забути. Блог потрібно вести регулярно та дотримуючись правил SEO.
Але преваги в ведення блогу перекривають затрати і зараз ми розкажемо, які бенефіти несе собою блог, які правила його ведення та надамо корисні рекомендації.
А ось навіщо:
Правильно оптимізовані статті блогу ефективно збирають органічний трафік та сформувати постійну базу користувачів, які цікавляться сферою діяльності вашої організації.
Також новий та регулярно оновлюваний контент залучає більше користувачів, бо алгоритми Google активніше просуває саме найбільш актуальні матеріали.
Регулярний контент дозволяє сформувати активну базу зацікавлених користувачів, які будуть підтримувати вашу організацію. Також нові матеріали будуть створювати картину активності організації, що викликає більшу довіру у донатерів.
Якщо ви маєте свою некомерційну організацію, то звісно добре розбираєтеся на ділі, в якому вона оперує. Але всього знати неможливо і регулярне ведення блогу стимулює зацікавлення тенденціями у профільній сфері організації та більш глибоке пізнання уже існуючої інформації, статистики і т. д.
У команді CSO Digital працюють професіонали з немалим досвідом але готуючись до написання даних статей ми нерідко пізнаємо щось нове та успішно використовуємо ці знання у наших проєктах.
Грамотно подана інформація зацікавить навіть найпримхливішого читача. Цікаві статті на вузькоспеціальні теми підвищують ваш авторитет в очах користувачів. Показавши, що ви розбираєтесь у сфері діяльності вашої організації, ви збільшите рівень довіри користувачів.
Цікавий контент не тільки збільшує кількість користувачів, але й формує зацікавленість, що у свою чергу підвищує активність аудиторії. Люди обмінюються думками в коментарях та активно обговорюють тему чергової статті.
Також залученість аудиторії підвищують статті, що розповідають про «закулісні» деталі вашої організації. Опишіть свій звичайний робочий день, розкажіть про співробітників та не соромтеся бути справжніми — люди люблять щирість.
В блозі ви можете розповідати не тільки новини із вашої сфери але й новини про конкретно вашу організацію. Розповідайте про ваші справи та звітуйте про те, як ви розпоряджаєтесь пожертвами користувачів. Це зміцнить довіру аудиторії та залучить нові донати.
Ми визначили, що блог — це дуже корисний інструмент для просування блогу. Саме час дізнатися як вести його правильно.
Аналіз інтересів аудиторії — це ключова деталь планування блогу. Зазвичай у блозі НКО пишуть новини та пізнавальні матеріали на тему діяльності організації, що і цікавить аудиторію.
Але є сенс проаналізувати інтереси вашої аудиторії та писати суміжні матеріали, які також можуть зацікавити користувачів не стосуючись діяльності вашої НКО напряму.
Наприклад: якщо ваша організація фокусується на проблемах екології, то окрім робіт на тему забруднення довкілля напишіть про політичну сторону питання та психологію населення.
Першим ділом розробіть контент-план та шаблон статей. Дані поради допоможуть значно економити час: кожен раз приступаючи до написання нового матеріалу, ви відразу матимете тему та шаблон для оформлення.
Фокус тільки на новинах або тільки на аналітичних статтях — це скучно та приносить менше трафіку. Якась частина користувачів зацікавиться сайтом через актуальні новини зі сфери, інша — через глибокі пізнавальні статті. Тому слід привертати різну аудиторію.
Список ймовірних тем для блогу НКО:
Блог НКО — це частина сайту, а будь-який сайт і будь-яка його частина повинні бути оптимізованими для пошукових систем і просто коректно працювати. З оптимізацією сайту допоможе окремий спеціаліст, а для перевірки текстів існують спеціальні сервіси на кшталт 1text.com чи copywritely.com.
Більш детально тему SEO ми розкрили в окремому матеріалі — радимо ознайомитися.
Розміщуйте в кожному тексті декілька закликів до дії. Вони можуть бути різними: заклик до донату, перехід на інші статті та будь-які інші сторінки, які потрібно просунути.
Також активно використовуйте банери та спливаючі вікна. Але не перестарайтесь — текст повинен читатися без перешкод.
Частково тему розміщення банерів та віджетів ми розкрили в окремому матеріалі про дизайн сайту НКО.
Блок з коментарями під записами блогу має відразу дві переваги:
1. Можливість вираження своєї думки підвищує активність та залученість аудиторії.
Приклад:Людина залишила коментар, їй відповіли, зав’язалась дискусія, інші користувачі теж підключилися і ваша НКО відклалася у них в голові.
2. Ви зможете підвищувати якість контент за рахунок фідбеку.
Відеопродакшн значно більш ресурсоємний ніж написання текстів. Але якщо у вас є можливість випускати відеоконтент, то це буде корисно для просування вашої НКО.
Почніть з малого — записуйте невеликі «лайввідео» про роботу вашої організації на звичайний телефон. Монтувати відео теж можна на смартфоні. «Живість» картинки та інтерес до внутрішніх деталей вашої діяльності підкупає аудиторію і вона буде дивитися навіть непрофесійні відео.
Більшу частину находження в інтернеті користувачі проводять в соціальних мережах та месенджерах і це варто використовувати. Викладайте скорочені версії матеріалів блогу у вигляді постів.
Більш детально про інтеграцію соціальних мереж для НКО читайте у спеціальному матеріалі на дану тему.
Також читайте