Стаття

12 жовтня, 2023

Адаптація сайту для людей з вадами зору

Станом на 2021 рік, у світі налічувалося близько 2.2 мільярда людей з порушеннями зору. Більшість може сприймати інформацію використовуючи окуляри чи лінзи, але є і меншість, якій звичайний контент недоступний навіть зі спеціальними засобами.

Адаптація сайту для людей з вадами зору – це не лише благородний вчинок але й ефективний спосіб створити гарну репутацію вашої організації.

Illustration

Інструменти для адаптації сайту

Збільшення шрифту

Іноді для комфортного сприйняття текстової інформації достатньо лише збільшити розмір шрифту. Імплементуйте на сайт декілька простих функцій: збільшення шрифту та екранну лупу.

З першим все зрозуміло, а друга працює як звичайна лупа тільки віртуально – допомагає розгледіти проблемні ділянки тексту без загального збільшення шрифту.

Колірний контраст

Деякі вади зору порушують розпізнавання деяких відтінків. Додайте функції збільшення контрастності чи зміни кольору шрифту.

Також слід грамотно підбирати графічні матеріали: обирайте контрастні картинки та не перебільшуйте з водяними знаками, які можуть заважати сприйманню зображення.

Програми озвучки тексту

Для повністю сліпих людей існують програми, які озвучують текст на екрані. У сучасних смартфонах дану функцію достатньо увімкнути в налаштуваннях, але на ПК озвучку тексту не підтримує ніяка із найпопулярніших операційних систем.

Додайте плагін озвучки тексту до свого сайту чи просто розмістіть посилання на відповідні програми. Це не займе багато часу але сильно допоможе людям з вадами зору.

HTML-позначки

Щоб програми для озвучки тексту працювали коректно треба правильно вказати HTML-елементи.

Пам’ятайте, що програми зчитування з екрана можуть лише читати текст і код, тому користувачі не можуть отримати інформацію, яка міститься у візуальних ресурсах. Якщо зображення не має альтернативного тексту, програма зчитування з екрана пропустить його. Якщо він містить альтернативний текст, він опише тип вмісту (наприклад, «зображення») і прочитає альтернативний текст.

Додайте альтернативний текст для зображень, альтернативні атрибути для графіки та альтернативний вміст. Переконайтеся, що вони короткі та швидко переходять до суті, і включайте їх, лише якщо інформація важлива.

Правильно структуруйте заголовки та підзаголовки

Логічна семантична послідовність заголовків є принциповою для користувачів програм зчитування з екрана.

Щоб знайти релевантну інформацію, користувачі з вадами зору використовуватимуть програми зчитування з екрана, щоб шукати розділи, які їх цікавлять. Ось чому важливо дотримуватися правильної послідовності заголовків.

Зробіть можливим використання тільки з клавіатурою

Оскільки деякі користувачі з вадами зору при користуванні комп’ютером покладаються лише на клавіатуру, дозвольте комбінації клавіш і команди, щоб полегшити навігацію вашим сайтом.

Наприклад, користувачі, які використовують клавіатуру, використовуватимуть кнопку табуляції для переміщення полів під час заповнення контактної форми. Для більшої зручності використовуйте атрибут «tabindex», щоб вказати правильний порядок полів.

Зменшіть кількість оголошень на своїй сторінці

Забагато реклами на вашому веб-сайті може погіршити взаємодію з сайтом, особливо для користувачів програм зчитування тексту, яким важко відрізнити рекламу від основного вмісту сторінки.

Щодо оголошень та банерів пам’ятайте про ті ж поради, що й для інших типів візуального вмісту (наприклад, додавання альтернативного тексту), але додатково вкажіть слово «реклама» на початку альтернативного тексту. Таким чином люди з вадами зору знатимуть, який це тип контенту, і зможуть вирішити, чи хочуть вони його споживати чи ні.

Використовуйте правильні інструменти

На щастя, існує багато безкоштовних онлайн-інструментів, за допомогою яких веб-дизайнери та розробники можуть переконатися, що веб-сайт відповідає стандартам доступності людям з вадами зору. Ось деякі з найпопулярніших інструментів:

 Color Safe надає пропозиції колірних схем, які сумісні з AA та AAA, на основі існуючих елементів вашого веб-сайту.● Color Contrast Analyzer знаходить елементи тексту, які не відповідають стандартам щодо контрасту кольорів. NVDA допомагає вам побачити веб-сайт з точки зору людини з вадами зору.● WebAIM's Wave показує елементи, які важко сприймати людям з вадами зору.

Як бачать люди з вадами зору

Щоб ви наглядно розуміли, що переживають люди з вадами зору, у даному сегменті ми розкажемо про основні типи розладів зору та, як з ними виглядає світ.

Дальтонізм

Даний розлад може проявлятися по-різному: як легким спотворенням кольорів, так і повною кольоровою сліпотою. Іноді, для вирішення проблеми можуть допомогти окуляри зі спеціальними фільтрами. Як бачать світ люди з дальтонізмом можете бачити на картинці внизу.

Міопія

Частіше дану хворобу називають «короткозорість» і її назва каже сама за себе – людина з міопією чітко розрізняє тільки речі на близькій відстані. Це заважає керуванню автомобіля, заняттям деякими видами спорту чи перегляд телевізору. Щоб зменшити ефект від хвороби використовують спеціальні окуляри.

Гіперметропія

У просторіччі «далекозорість». Більшість людей переростають далекозорість у дитинстві. Люди з гіперметропією можуть добре бачити віддалені об’єкти, але книги, в’язання та все, що поблизу розмивається. Симптоми включають проблеми з читанням, розмитість зору вночі, втому очей і головні болі. Для лікування використовують окуляри, контактні лінзи чи хірургічне втручання.

Астигматизм

При даній хворобі зір може бути розфокусованим на будь-якій відстані. Астигматизм являє собою неправильну форму рогівки, через що світлові промені не можуть сфокусуватися на одній точці і натомість розсіюються. Астигматизм виправляється окулярами, контактними лінзами чи операцією.

Глаукома

Простіше кажучи – це пошкодження зорового нерву, який переносить інформацію від ока до мозку. Глаукома дуже підступна хвороба адже вона може не проявлятися доки ви не почнете різко втрачати зір. Глаукома лікується медикаментозно чи хірургічним втручанням.

Дегенерація жовтої плями

Вікова дегенерація жовтої плями (ВМД) пошкоджує, а потім руйнує центральний зір, ускладнюючи читання або керування автомобілем. Симптоми можуть включати центральну розмиту пляму або прямі лінії, які здаються хвилястими.Ймовірність захворювання є більшою, якщо ви старше 60 років, курите, маєте високий кров’яний тиск, страждаєте ожирінням, є жінкою або маєте сімейну історію захворювання. Регулярно відвідуйте офтальмолога, щоб перевірити наявність ВМД. Своєчасне лікування може допомогти уповільнити втрату зору.

Катаракта

Наближаючись до 80 років, більшість людей будуть мати симптоми помутніння кришталика. При катаракті ваш зір повільно туманиться, що ускладнює читання, їзду на автомобілі та бачення у темряві. Діабет, куріння або багато часу на сонці підвищують ваші шанси захворіти на катаракту. Ефективно лікується хірургічним втручанням.

Бажаєте отримати рекламний грант від Google Ad Grants для вашої організації?

Залишайте заявку на безкоштовну консультацію наших спеціалістів!

Дякуємо!

Ми зв'яжемося з вами найближчим часом

Can't send form.

Please try again later.