Дякуємо!
Ми зв'яжемося з вами найближчим часом
SEO-оптимізація потрібна для усіх сайтів: від ЗМІ до магазинів. Але некомерційним організаціям слід особливо уважно відноситися до оптимізації свого сайту. Новини та товари цікавлять людей самі по собі, а щоб продати їм соціальні ініціативи треба ще постаратися. І SEO-оптимізація є одною із ключових складових успіху.
Зараз розповімо чому SEO особливо важлива для НКО і на що слід звертати увагу при оптимізації некомерційних організацій.
Головною метою оптимізації є залучення нових користувачів органічним способом – через пошук. Якщо магазини чи сайти ЗМІ можуть користуватися іншими способами залучення користувачів, наприклад рекламою, то для НКО такої опції нема.
Точніше вона є, але скоріш за все ви будете витрачати на рекламу більше ніж отримувати пожертв від користувачів і на саму діяльність НКО нічого не залишиться.
В свою чергу органічний трафік дозволяє сформувати якісну базу користувачів, які цікавляться сферою діяльності вашої організації, а отже будуть лояльні та допомагатимуть фінансово.
Частіше за все НКО займаються локальними проблемами в одній країни або навіть регіоні. Саме тому дуже важливо залучити саме місцевих користувачів, які будуть більше зацікавлені у вирішенні проблем їх країни.
Пошукові системи звертають велику увагу саме на місцезнаходження користувача коли видають результати запиту. При хорошій оптимізації система буде видавати користувачу саме ваш сайт, якщо ви знаходитесь поблизу.
Наприклад, якщо ваша організація займається чисткою лісу від сміття у Дніпропетровській області, то користувач із Дніпра який цікавиться екологією побачить саме ваш сайт і буде більш мотивованим допомогти вам.
Ні, даний пункт не протирічить попередньому. Якщо ви зробите англомовну версію сайту (що не дуже складно), то зможете залучити пожертви від користувачів із-закордону.
Це корисно у сучасні часи, колі новини про Україну цікавлять увесь світ і багато людей виявляють бажання допомогти. При хорошій оптимізації користувач із Європи чи США при пошуку новин про Україну побачить ваш сайт та може зацікавитися вашою діяльністю, якщо вона орієнтована на гуманітарну допомогу або підтримку військових. Європейці часто обирають перше, а американці друге.
Пошуковий гігант Google надає грант у розмірі $10 000/місяць на рекламу у своїй пошуковій системі. Все, що вам потрібно – це мати сайт та офіційний статус неприбуткової організації. Після підключення гранту, на ваш рахунок в Google Ads кожного місяця будуть начислятися $10 000. Грант діє безстроково, тобто фінансування не припиниться, поки ваш сайт відповідає вимогам Google.
Наша агенція спеціалізується на отриманні рекламного гранту від Google. У нашому портфоліо понад 15 організацій, які отримали грант та збільшили число своїх послідовників у рази. Заповнюйте форму та отримайте безкоштовну консультацію щодо гранту Google.
Писати величезні мануали по оптимізації сайтів не має сенсу: SEO-спеціалісти і так знають як це робити, а вам це, скоріш за все просто не цікаво. Натомість ми пропонуємо корисні поради, про які знають не всі. А ви знаючи про них зможете затребувати виконання пунктів нижче від вашого SEO-спеціаліста, що сильно покращить оптимізацію.
Не слід нехтувати просуванням в соціальних мережах. Вести акаунт НКО потрібно регулярно але користь від соцмереж перевищує витрати. У соціальних мереж активна та молода аудиторія, яка відкрита до соціальних ініціатив, а алгоритми рекомендацій просувають цікавий контент безкоштовно.
Читайте окремий матеріал, де більш детально розкрита тема інтеграції соціальних мереж для НКО.
Більшість людей проводить час в інтернеті саме через смартфон – це більш зручно та доступно у любий час. Саме тому важливо створити мобільну версію сайту – скоріш за все ви отримуватимете більшість трафіку саме з неї.
Мобільна версія іще більш актуальна, якщо ви просуваєте організацію через соціальні мережі. В соцмережах люди почувають себе більш комфортно, тому більше охоче підтримують соціальні ініціативи – вони переходять на сайт та користуються зручною мобільною версією. Просування повинно працювати в комплексі і мобільна версія є важливою складовою даного процесу.
Вкладайтеся в контент – використовуйте не очевидні ключові слова, які стосуються вашої теми, щоб збільшити трафік. Також дуже корисно пов’язувати контент між собою – вставляйте посилання у одних статтях на інші або створюйте кластери зі статей (наприклад дана стаття є частиною великого матеріалу «Сайт для НКО».
Google «любить» коли сайт приймає звортній зв’язок та відповідає на відгуки користувачів. Додайте на головну сторінку невелике вікно для фідбеку – таким чином ви покращите показники видачі та збільшите шанси на отриманная Google Ad Grants.
Це база. Сайт повинен працювати ідеально: швидко завантажуватись та мати високу функціональність. Сайти НКО часто не дуже великі, тому оптимізація і тестування не займають багато часу. Пам’ятайте: якщо користувач не зможе натиснути на кнопку донату тому що вона не працює – це фатальна помилка.
Не робіть контент, який відповідає на одинакові ключові слова – таким чином різні сторінки вашого сайту будуть конкурувати між собою замість конкуренції з іншими сайтами.
Це корисний інструмент, який треба використовувати обережно. Не робіть більше 1 спливаючого вікна на сторінку – так ви донесете користувачу необхідну інформацію але без дискомфорту.
Те саме стосується банерів – вони дійсно підвищують кількість пожертв але надмірне їх використання відштовхуватиме користувачів.
Як ми писали трохи вище, буде корисно залучити до вашого проєкту пожертви із-за кордону. Достатньо проаналізувати кому будуть цікаві ініціативи вашої НКО та перекласти сайт на мову відповідного ринку. А беручи до уваги, що сайти НКО часто не дуже великі, то переклад не коштуватиме дорого. Обов’язково англійську версію і опціонально іншу – зараз актуальна польська.
Також читайте
Чому некомерційним організаціям потрібен блог
Розказуємо для яких цілей НКО потрібен блог та як його вести.