Стаття

10 жовтня, 2023

SEO для некомерційних організацій. Корисні поради 

SEO-оптимізація потрібна для усіх сайтів: від ЗМІ до магазинів. Але некомерційним організаціям слід особливо уважно відноситися до оптимізації свого сайту. Новини та товари цікавлять людей самі по собі, а щоб продати їм соціальні ініціативи треба ще постаратися. І SEO-оптимізація є одною із ключових складових успіху.

Зараз розповімо чому SEO особливо важлива для НКО і на що слід звертати увагу при оптимізації некомерційних організацій.

Illustration

У чому користь SEO для НКО

Органічний трафік

Головною метою оптимізації є залучення нових користувачів органічним способом – через пошук. Якщо магазини чи сайти ЗМІ можуть користуватися іншими способами залучення користувачів, наприклад рекламою, то для НКО такої опції нема.

Точніше вона є, але скоріш за все ви будете витрачати на рекламу більше ніж отримувати пожертв від користувачів і на саму діяльність НКО нічого не залишиться.

В свою чергу органічний трафік дозволяє сформувати якісну базу користувачів, які цікавляться сферою діяльності вашої організації, а отже будуть лояльні та допомагатимуть фінансово.

Залучення локальних користувачів

Частіше за все НКО займаються локальними проблемами в одній країни або навіть регіоні. Саме тому дуже важливо залучити саме місцевих користувачів, які будуть більше зацікавлені у вирішенні проблем їх країни.

Пошукові системи звертають велику увагу саме на місцезнаходження користувача коли видають результати запиту. При хорошій оптимізації система буде видавати користувачу саме ваш сайт, якщо ви знаходитесь поблизу.

Наприклад, якщо ваша організація займається чисткою лісу від сміття у Дніпропетровській області, то користувач із Дніпра який цікавиться екологією побачить саме ваш сайт і буде більш мотивованим допомогти вам.

Залучення користувачів із-закордону

Ні, даний пункт не протирічить попередньому. Якщо ви зробите англомовну версію сайту (що не дуже складно), то зможете залучити пожертви від користувачів із-закордону.

Це корисно у сучасні часи, колі новини про Україну цікавлять увесь світ і багато людей виявляють бажання допомогти. При хорошій оптимізації користувач із Європи чи США при пошуку новин про Україну побачить ваш сайт та може зацікавитися вашою діяльністю, якщо вона орієнтована на гуманітарну допомогу або підтримку військових. Європейці часто обирають перше, а американці друге.

Google Ad Grants

Добре оптимізований сайт, який відповідає стандартам Google може легко претендувати на допомогу в просуванні. НКО, які відповідають вимогам програми Google Ad Grants отримують $10000 рекламного бюджету в місяць.

Така допомога буде дуже корисною для будь-якої організації і отримати її досить просто. Ми, в CSO Digital надаємо послуги по адаптації сайтів НКО до вимог Google Ad Grants, щоб звернутися до нас за допомогою залиште свої контактні дані внизу чи за посиланням.

Корисні SEO поради

Писати величезні мануали по оптимізації сайтів не має сенсу: SEO-спеціалісти і так знають як це робити, а вам це, скоріш за все просто не цікаво. Натомість ми пропонуємо корисні поради, про які знають не всі. А ви знаючи про них зможете затребувати виконання пунктів нижче від вашого SEO-спеціаліста, що сильно покращить оптимізацію.

Соціальні мережі

Не слід нехтувати просуванням в соціальних мережах. Вести акаунт НКО потрібно регулярно але користь від соцмереж перевищує витрати. У соціальних мереж активна та молода аудиторія, яка відкрита до соціальних ініціатив, а алгоритми рекомендацій просувають цікавий контент безкоштовно.

Читайте окремий матеріал, де більш детально розкрита тема інтеграції соціальних мереж для НКО.

Мобільна версія

Більшість людей проводить час в інтернеті саме через смартфон – це більш зручно та доступно у любий час. Саме тому важливо створити мобільну версію сайту – скоріш за все ви отримуватимете більшість трафіку саме з неї.

Мобільна версія іще більш актуальна, якщо ви просуваєте організацію через соціальні мережі. В соцмережах люди почувають себе більш комфортно, тому більше охоче підтримують соціальні ініціативи – вони переходять на сайт та користуються зручною мобільною версією. Просування повинно працювати в комплексі і мобільна версія є важливою складовою даного процесу.

Контент

Вкладайтеся в контент – використовуйте не очевидні ключові слова, які стосуються вашої теми, щоб збільшити трафік. Також дуже корисно пов’язувати контент між собою – вставляйте посилання у одних статтях на інші або створюйте кластери зі статей (наприклад дана стаття є частиною великого матеріалу «Сайт для НКО».

Елемент фідбеку

Google «любить» коли сайт приймає звортній зв’язок та відповідає на відгуки користувачів. Додайте на головну сторінку невелике вікно для фідбеку – таким чином ви покращите показники видачі та збільшите шанси на отриманная Google Ad Grants.

Оптимізація

Це база. Сайт повинен працювати ідеально: швидко завантажуватись та мати високу функціональність. Сайти НКО часто не дуже великі, тому оптимізація і тестування не займають багато часу. Пам’ятайте: якщо користувач не зможе натиснути на кнопку донату тому що вона не працює – це фатальна помилка.

Уникайте «канібалізації» ключових слів

Не робіть контент, який відповідає на одинакові ключові слова – таким чином різні сторінки вашого сайту будуть конкурувати між собою замість конкуренції з іншими сайтами.

Спливаючі вікна

Це корисний інструмент, який треба використовувати обережно. Не робіть більше 1 спливаючого вікна на сторінку – так ви донесете користувачу необхідну інформацію але без дискомфорту.

Те саме стосується банерів – вони дійсно підвищують кількість пожертв але надмірне їх використання відштовхуватиме користувачів.

Іншомовна версія

Як ми писали трохи вище, буде корисно залучити до вашого проєкту пожертви із-за кордону. Достатньо проаналізувати кому будуть цікаві ініціативи вашої НКО та перекласти сайт на мову відповідного ринку. А беручи до уваги, що сайти НКО часто не дуже великі, то переклад не коштуватиме дорого. Обов’язково англійську версію і опціонально іншу – зараз актуальна польська.

Бажаєте отримати рекламний грант від Google Ad Grants для вашої організації?

Залишайте заявку на безкоштовну консультацію наших спеціалістів!

Thank you!

We will contact you shortly

Can't send form.

Please try again later.

Також читайте

Illustration

Інтеграція соцмереж для НКО

Які соцмережі обрати для НКО та як проводити інтеграцію.

Illustration

Чому некомерційним організаціям потрібен блог

Розказуємо для яких цілей НКО потрібен блог та як його вести.