Стаття

24 січня, 2024

Гранти для неприбуткових організацій в Україні: де шукати і як отримати

Неприбуткові організації в Україні займаються важливою роботою, спрямованою на розвиток громадянського суспільства, захист прав людини, підтримку вразливих груп населення, охорону довкілля та багато інших, соціально важливих сфер.

Однак для реалізації своїх проектів неприбутковим організаціям потрібні фінансові ресурси, яких часто бракує в умовах економічної кризи та низької культури благодійності в країні. Тому одним з основних джерел фінансування для неприбуткових організацій є гранти - безоплатна фінансова допомога від різних донорів.

Де шукати фінансування читайте у нашому матеріалі. Також рекомендуємо інші корисні матеріали для НПО.

Хто такі донори і де їх шукати?

Донори — це організації або особи, які виділяють кошти на підтримку неприбуткових організацій та їх проектів. Донори можуть бути різних типів:

Міжнародні громадські фонди

Це незалежні благодійні організації, які мають свою місію, цілі та пріоритети, і підтримують проекти в різних країнах світу. Наприклад, міжнародний фонд "Відродження", Агентство США з міжнародного розвитку (USAID), Європейський Союз, Фонд Чарльза Стюарта Мотта, Фонд Олена Пінчук "АНТИСНІД" та інші.

Google Ad Grants

Пошуковий гігант Google надає грант у розмірі $10 000/місяць на рекламу у своїй пошуковій системі. Все, що вам потрібно – це мати сайт та офіційний статус неприбуткової організації. Після підключення гранту, на ваш рахунок в Google Ads кожного місяця будуть начислятися $10 000. Грант діє безстроково, тобто фінансування не припиниться, поки ваш сайт відповідає вимогам Google.

CSO Digital допомагає організаціям отримати Google Ad Grants. Заповнюйте форму внизу та записуйтесь на безкоштовну консультацію.

Закордонні посольства та представництва

Це дипломатичні місії інших країн в Україні, які мають свої програми технічної та гуманітарної допомоги, і підтримують проекти в сферах демократизації, прав людини, реформ, культури, освіти тощо. Наприклад таким активно займаються посольства: США, Великої Британії, Німеччини, Канади, Швейцарії, Нідерландів та інші.

Національні громадські фонди

Це внутрішні благодійні організації, які підтримують проекти в Україні. Наприклад, Родинний фонд Великих історій - Zagoriy Foundation, Фонд Ріната Ахметова, Фонд Віктора Пінчука, Фонд Ігоря Палиці "Нова Громада", Фонд Олександра Фельдмана та інші.

Державні органи та місцеві органи самоврядування

Це державні установи та органи місцевого самоврядування, які мають свої бюджети та програми, і підтримують проекти в сферах соціального захисту, освіти, культури, спорту, екології тощо. Наприклад, Міністерство соціальної політики, Міністерство молоді та спорту, Міністерство культури, Міністерство освіти і науки, Міністерство екології та природних ресурсів, міські ради, обласні державні адміністрації.

Важливо!

Для пошуку відповідного донора та гранту необхідно регулярно моніторити спеціалізовані ресурси або сайти, на яких розміщується інформація про актуальні гранти та конкурси. У нашій країні є сайти, які інформують про нові гранти такі як «Громадські ініціативи» та «Час змін».

Як отримати грант?

Для цього необхідно виконати наступні кроки:

    Визначити свою місію, цілі, пріоритети та потреби, а також свою цільову аудиторію та партнерів.

    Знайти відповідного донора та грант, який відповідає вашій тематиці, критеріям, термінам та умовам.

    Ознайомитися з вимогами донора та правилами подання заявки на грант, а також з документами, які необхідно підготувати.

    Розробити проектну пропозицію (проектний заявник), в якій чітко та аргументовано викласти проблему, яку ви хочете вирішити, мету, завдання, очікувані результати, план дій, бюджет, моніторинг та оцінку проекту, ризики та стратегії їх подолання, а також додати всі необхідні додатки (наприклад, резюме, рекомендаційні листи, сертифікати, дозволи тощо).

    Відправити проектну пропозицію донору вчасно та відповідно до встановленого формату (електронною поштою, поштою, онлайн-формою тощо).

    Очікувати рішення донора та отримати зворотний зв’язок. Якщо ваш проект отримав грант, то вам необхідно підписати грантову угоду, в якій визначені права та обов’язки сторін, терміни та умови реалізації проекту, звітності та контролю.

Якщо ваш проект не отримав грант, то вам необхідно проаналізувати причини відмови, врахувати зауваження донора та спробувати подати заявку на інший грант.

Заключення

Гранти для неприбуткових організацій в Україні - це важливе джерело фінансування, яке дозволяє реалізувати соціально корисні проекти та сприяти розвитку громадянського суспільства. Але не забувайте про звичайних людей, на пожертви яких живе більшість неприбуткових організацій. Вклад окремої людини невеликий, але якщо ваших прихильників сотні чи тисячі, об'єм пожертв буде достатнім для функціонування організації.

Для заохочення послідовників буде корисною реклама від Google. За допомогою Google Ad Grants ваша організація отримуватиме $10 000 щомісяця на просування. Отримати грант легко, а для безкоштовної консультації по Google Ad Grants заповнюйте форму внизу.

Бажаєте отримати рекламний грант від Google Ad Grants для вашої організації?

Залишайте заявку на безкоштовну консультацію наших спеціалістів!

Дякуємо!

Ми зв'яжемося з вами найближчим часом

Can't send form.

Please try again later.

Також читайте

Illustration

Як НКО залучають кошти?

Основні стратегії та поради для залучення коштів неприбутковим організаціям.

Illustration

Інтеграція соцмереж для НКО

Які соцмережі обрати для НКО та як проводити інтеграцію.

Illustration

SEO для некомерційних організацій.

Розказуємо чому SEO таке важлива для некомерційних організацій.