Дякуємо!
Ми зв'яжемось з вами як можна скоріше.
Робота НПО – це складний процес з безліччю факторів, який частіше за все управляється не професіоналами, а простими активістами на добровільній основі. Саме тому часто НПО допускають помилки, які можна легко виправити, чим значно збільшити ефективність організації.
За час довгої співпраці з неприбутковими організаціями ми вивели список найпопулярніших помилок НПО, які слід негайно виправити, щоб підвищити ефективність.
Будь-яка діяльність НПО вимагає чіткого визначення цілей, завдань, стратегій, ресурсів, термінів та очікуваних результатів. Без належного планування НПО ризикують втратити фокус, ефективність, прозорість та зв’язок зі своїми цільовими групами та партнерами. Також, НПО повинні регулярно моніторити та оцінювати свою діяльність, щоб відстежувати її прогрес, виявляти сильні та слабкі сторони, вирішувати проблеми та вносити необхідні корективи.
Порада: Скористайтеся різними методами та інструментами планування та моніторингу, такими як логічна рамка, SWOT-аналіз, SMART-критерії, балансова картка, теорія змін тощо. Залучайте до планування та моніторингу своїх співробітників, волонтерів, бенефіціарів, донорів та інших зацікавлених сторін. Документуйте та звітуйте про свою діяльність, використовуючи кількісні та якісні дані.
Навіть сьогодні є стереотип, що сайт – це дорого та потрібно лише великим компаніям та організаціям. Але це помилка, адже створення та підтримка сайтів сьогодні досить автоматизований процес і не вимагає великих вкладень. Більше того, сайт сильно допоможе просуванню вашої організації і швидко окупить дану інвестицію.
Порада: Зазвичай, ГО потрібні нескладні сайти, розробка та підтримка яких коштує незрівнянно нижче прибутку, який приносить. Сайт відкриває великі можливості для залучення коштів та просування своєї діяльності.
Наша організація професійно займається розробкою сайтів для громадських організацій, тому заповнюйте форму внизу та залишайте заявку на безкоштовну консультацію.
Більшість організацій мають соцмережі – створення аккаунту безкоштовне, а ведення не займає багато часу. Створити сторінку та викладати інформацію про свою діяльність – це мінімум, але чому б не робити максимум?
Порада: Для успішної сторінки потрібні: дизайн, який запам’ятовується, цікаві матеріали та регулярні оновлення про вашу діяльність. З останніми двома ви впораєтесь: ніхто не знає про вашу організацію більше за вас, але для першого пункту найміть фрілансера, що розробить для вас унікальний дизайн, який залучить більше донорів. Це не так дорого, але виділить вашу організацію з решти інших. Ми вже детально розкривали тему соцмереж для НПО у відповідній статті.
Гранти - це один з найефективніших способів отримати фінансування для своїх проектів та ініціатив, але багато НПО не знають, як їх знайти та подати заявку. Це може призвести до втрати цінних можливостей та ресурсів адже допомога організаціям ніколи не завадить.
Порада: Моніторте майданчики на кшталт «Громадські ініціативи» та «Час змін», де регулярно публікують актуальні гранти та відправляйте заявки. Також рекомендуємо ознайомитись з нашою статтею про актуальні гранти в Україні.
Наша агенція спеціалізується на оформленні гранту від Google для некомерційних організацій. Google Ad Grants – це $10 000/місяць на рекламу на верхніх рядках пошукової видачі. Отримати грант просто, а діє він безстроково. Заповніть форму і залишайте заявку на безкоштовну консультацію.
Більшість організацій продовжує залучати кошти застарілим способом – просто розповсюджуючи посилання на донат. Але сучасні тенденції показують, що такий шлях вкрай не ефективний.
Порада: для залучення коштів використовуйте таргетовану рекламу, Р2Р-фандрайзинг, формат спонсорської підписки, краудфандинг, аукціони та заходи. А також використовуйте наші поради для залучення донорів.