Стаття

19 лютого, 2024

Секрет успіху НПО: Як залучати кошти правильно

Залученням rоштів або фандрайзингом називається будь-яка допомога від послідовників. Це можуть бути разові донати, регулярне спонсорство чи негрошова допомога. Залучення донорів дуже важливе, так як є найстабільнішою основою для розвитку організації; гроші партнерів чи стартовий капітал колись закінчуються, а дохід від лояльної аудиторії - ніколи.

Illustration

Як залучати кошти

Для ефективного залучення пожертв від аудиторії, НКО повинні зробити наступні важливі кроки:

Фокус на платоспроможній аудиторії

Відфільтруйте аудиторію по різним характеристикам: вік, погляди, вид діяльності і т. д. Далі проаналізуйте, яка аудиторія найбільш схильна до підтримки соціальних ініціатив та наскільки вона перетинається з вашою кор-аудиторією і робіть фокус саме на неї у своїх постах, статтях і зверненнях.

Робота на лояльну аудиторію

Після фокусу на правильну аудиторію почніть створювати матеріали з акцентом на обґрунтування потреб організації. Розкажіть глобальні цілі організації, що плануєте робити у найближчий час та що конкретно вам для цього потрібно.

Також корисно просувати наративи про «нормальність» та «правильність» особистої фінансової підтримки некомерційних організацій адже вони виконують важливі суспільно значущі функції.

Як створювати матеріали для блогу читайте в окремій статті на нашому сайті.

Підтримка тісного зв’язку з донорами

Для утримання вже існуючих донорів підвищуйте рівень їхньої залученості у справи вашої організації. Наприклад, часто для регулярних спонсорів існує окремий чат в месенджерах, де вони можуть напряму спілкуватися з членами організації та ділитися думками щодо її діяльності.

Також елементом утримання донатерів можуть бути інші бонуси: ексклюзивні матеріали чи подарунки (книжки, мерч організації і т. п. – проявіть креативність).

Не фокусуйтеся лише на аудиторії

Кістяком фінансової стабільності НКО повинна бути аудиторія але також слід залучати до підтримки бізнес. Компаніям це вигідно, бо вони зможуть підвищити продажі і покращити репутацію.

Старайтесь обирати бізнес, який органічно виглядає з вашою НКО. Наприклад один із наших кейсів ГО «Крок допомоги» - організація, що підтримує військових одягом та взуттям, співпрацює з брендом тактичного та цивільного взуття BlackBay.

Ми розглянули які функції повинен виконувати фандрайзинг настав час переходити до конкретних методів залучення пожертв.

Google Ad Grants

Для залучення нових послідовників, а відповідно і донорів дуже корисною буде реклама у найбільшій пошуковій системі на планеті.

Пошуковий гігант Google надає грант у розмірі $10 000/місяць на рекламу у своїй пошуковій системі. Все, що вам потрібно – це мати сайт та офіційний статус неприбуткової організації. Після підключення гранту, на ваш рахунок в Google Ads кожного місяця будуть начислятися $10 000. Грант діє безстроково, тобто фінансування не припиниться, поки ваш сайт відповідає вимогам Google.

CSO Digital допомагає організаціям отримати Google Ad Grants. Ми створюємо сайти під ключ, подаємо заявку в Google та налаштовуємо рекламу. Заповнюйте форму внизу та записуйтесь на безкоштовну консультацію.

Методи залучення пожертв

Краудфандинг

Підходить для реалізації окремих проєктів, а не постійної підтримки організації. Зазвичай краудфандинг-кампанії працюють за наступною схемою: організація описує проєкт, терміни реалізації та необхідну суму. Якщо до кінця терміну суму не зібрали, гроші повертаються донатерам.

Спонсорство

Даний спосіб ідеально підходить для постійної підтримки організації. Ви можете вказати декілька рівнів підтримки (наприклад: $5, $10, $100) і винагороди, які отримають спонсори на кожному рівні.

P2P-фандрайзинг

Використовуйте активну аудиторію в соцмережах для поширення інформації про збір коштів на потреби організації. Це дуже просто – ви викладаєте пост із реквізитами та інформацією про збір і просите аудиторію його поширювати.

Рекомендуємо ознайомитись із спеціальним матеріалом про ведення соцмереж для НКО.

Таргетована реклама

Іноді можна залучати великі кошти навіть не орієнтуючись на власну аудиторію – достатньо прицільно працювати на користувачів соціальних мереж, яких може зацікавити ваша діяльність.

Проаналізуйте цільову аудиторію вашої організації та запустіть таргетовану рекламу в соцмережах.

Залучення волонтерів

Підтримка організації може бути не тільки грошовою. Небайдужі громадяни зможуть допомогти організації виконуючи якусь роботу, що також зайвим не буде.

Спеціальні заходи

При особистій зустрічі значно простіше викликати довіру. Проводьте невеликі вечори для послідовників де організуйте сбір коштів поки люди проводять час у своє задоволення.

Аукціони та продаж мерчандайзу

Розвинені організації можуть створювати речі із власним дизайном, заробіток від яких допоможе реалізації проєктів. Також можете виставляти на аукціон значущі речі для послідовників організації (якщо такі є).

Тепер, коли ви знаєте основи фаундрайзингу саме час завершити матеріал корисними порадами.

Корисні поради для залучення пожертв

Висловлюйте подяку донорам

Вшановувати донорів можна різними способами:

Стінка із іменами донорів на сайтіЗгадування у титрах відео (якщо у вас є відеоблог)Особиста подяка від голови організаціїПисьмова подякаВідмітки у соцмережах

Звітуйте про витрачені кошти та заохочуйте донорство

Детально пояснюйте як ви будете роспоряджатися коштами донатерів та обов’язково викладайте звіти про витрачені кошти. Можна робити це як загальний звіт (скільки грошей за місяць зібрано, скільки і куди витрачено) чи особистим листом кожному донатеру куди витрачені його кошти.

Використовуйте інструменти аналітики

CRM системи пропонують широкий функціонал для аналізу рівня залученості аудиторії в донороство. Система фільтрує аудиторію за різними характеристиками та аналізує, які групи користувачів найбільш схильні до підтримки.

Робіть розсилки про збори коштів

Не соромтесь робити розсилки із проханням пожертвувати кошти на ваші соціальні ініціативи. Іноді користувач може просто забути про вашу організацію і лист на пошті ефективно йому вас нагадає.

Бажаєте отримати рекламний грант від Google Ad Grants для вашої організації?

Залишайте заявку на безкоштовну консультацію наших спеціалістів!

Спасибо!

Мы скоро с вами свяжемся

Can't send form.

Please try again later.