1 червня 2024

Гранти для бізнесу: де шукати та як отримати

Бізнес-гранти завжди мають високу конкуренцію і щоб вибороти бенефіти для свого бізнесу треба подавати заявки на грант правильно. Ось як знайти відповідні можливості, уникнути шахрайства та підготуватися до подачі заявки.

Де шукати грант?

Українським підприємцям доступні різноманітні грантові програми, які можуть допомогти їм у розвитку та розширенні своїх справ. Ось кілька ресурсів, де можна знайти інформацію про актуальні грантові можливості:

Illustration

Державні програми:

    Портал Дія.Бізнес: тут можна знайти інформацію про державні грантові програми, а також про інші програми підтримки малого та середнього бізнесу.

    ЄРобота: програма надає гранти для безробітних, які хочуть розпочати власну справу.

    Український фонд соціальних інвестицій: підтримує соціальні та інноваційні підприємства.

Міжнародні програми:

    EU4Business: програма Європейського Союзу, яка підтримує малий та середній бізнес в Україні.

    USAID: Агентство США з міжнародного розвитку пропонує різноманітні грантові програми для підтримки розвитку демократії, економічного зростання та гуманітарної допомоги в Україні.

    GIZ: Німецьке товариство міжнародного співробітництва пропонує грантові програми для підтримки розвитку малого та середнього бізнесу, а також для реалізації проектів у сфері енергетики, охорони навколишнього середовища та освіти.

Google Ad Grants

Пошуковий гігант Google надає рекламний грант $10 000/місяць для громадських проєктів. Ми допомагаємо бізнесу створити неприбутковий проєкт, який буде асоціюватися з вашим підприємством.

Наша агенція спеціалізується на отриманні рекламного гранту від Google. Ми допомогли отримати грант 20-ти організаціям та підприємствам у 2023 році. Заповнюйте форму та отримайте безкоштовну консультацію щодо гранту від Google.

Залучайте клієнтів з користю для суспільства!

    Сума: $10 000/місяць

    Дедлайн: діє постійно.

Інші ресурси:

    Ресурсний центр ГУРТ: пропонує інформацію про грантові програми, а також консультаційні послуги з пошуку та написання грантових заявок.

    Громадський простір: пропонує інформацію про грантові програми, а також проводить тренінги та семінари з написання грантових заявок.

    Фонд ім. І. Мазепи: підтримує українські культурні та освітні проекти.

Поради для успішної подачі заявки

Готуйтеся заздалегідь

Знайдіть час, щоб уважно прочитати інструкції та переконатися, що ви включили всю необхідну інформацію. Багато заявок не розглядаються через помилки в інтерпретації наданих інструкцій.

Використовуйте чітку та лаконічну мову

Мету, цілі та очікувані результати вашого проекту слід доносити просто й прямо. Пам’ятайте, що ваші читачі можуть не бути експертами у вашій галузі, тому важливо пояснити свої ідеї доступним способом. Уважно вичитайте свою заявку, щоб переконатися, що написане не містить помилок і легко читається. Використовуючи зрозумілу мову, ви можете підвищити ясність і вплив вашої програми.

Конкретизуйте свою мету

Ціль — це вузько визначена мета проекту, яка веде до певної зміни, яку можна виміряти. Проект може мати кілька цілей, але більше цілей не завжди означає краще. Цілі повинні бути зосереджені на найбільш значущих змінах, до яких призведе проект. Встановлюючи цілі проекту, важливо розглянути, яку проблему намагається вирішити ваш проект і які конкретні зміни ви можете внести, щоб вирішити її до кінця існування вашого проекту.

Проведіть ретельне дослідження

Розслідування має важливе значення, щоб зрозуміти проблему, яку прагне вирішити ваш проект, і те, як її вирішували в минулому. Розуміючи, які ініціативи були успішними, а які ні, ви можете уточнити свій аналіз і визначити ресурси, необхідні для досягнення успіху. Включення дослідження у вашу постановку проблеми створить міцну основу для вашої заявки на грант і продемонструє, що ви добре розумієте проблему.

Розробіть реалістичний і детальний бюджет

Ваш бюджет має бути безпосередньо пов’язаний із цілями, завданнями та діяльністю вашого проекту. Заявники повинні просити ту суму, яка їм дійсно потрібна, а не завжди максимальну дозволену суму. Обов’язково врахуйте всі потенційні витрати, навіть ті, які можуть здатися невеликими, щоб уникнути несподіваних витрат пізніше. Просто чітко визначте, де і як використовується фінансування. Після того, як ви розробили попередній бюджет, уважно перегляньте його, щоб переконатися, що всі витрати необхідні та безпосередньо пов’язані з досягненням цілей вашого проекту. Детальний і добре продуманий бюджет може продемонструвати здатність вашої організації ефективно управляти ресурсами.

Розробка чіткого плану моніторингу

Ви можете розраховувати на вплив, лише збираючи дані та маючи інструменти для вимірювання успіху. Тому створення комплексного плану моніторингу з чітко визначеними цілями, інструментами збору даних і чіткими показниками успіху є життєво важливим для успішної заявки на грант. Отже, інвестування часу та зусиль у розробку надійного плану моніторингу є важливим.

Будьте відкритими до відгуків

Ми розуміємо, що додатки часом можуть бути складними. Фонд шукає проекти, які просувають місію Інтернет-суспільства, і це може бути важко зрозуміти деяким заявникам. Програмна команда тут, щоб допомогти вам підготувати надійні заявки, але іноді може виникнути розбіжність між тим, що ви пропонуєте, і тим, що ми можемо фінансувати. Крім того, ми любимо бачити, як абітурієнти досягають успіху, але іноді для цього потрібно більше однієї спроби. Фундація зазвичай не надає відгуків про невдалі заявки, тому ми радимо вам бути відкритими до думок інших партнерів у цій галузі або довірених джерел.

Отримайте рекламний грант на $10 000 від Google!

Залишайте заявку на безкоштовну консультацію!

Дякуємо!

Ми зв'яжемося з вами найближчим часом

Can't send form.

Please try again later.

Також читайте

Illustration

Як НКО залучають кошти?

Основні стратегії та поради для залучення коштів неприбутковим організаціям.

Illustration

Актуальні гранти для НКО

Підбірка актуальних грантів для НПО України від закордонних партнерів.

Illustration

SEO для некомерційних організацій.

Розказуємо чому SEO таке важлива для некомерційних організацій.